EPCOS (TDK) B32653A6104K000
Model
B32653A6104K000
Datasheet
B32653A6104K000 PDF
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1704
Features -
Voltage Rating - AC 500V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC -
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Capacitance 1800pF
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series P295
Size / Dimension 0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)