EPCOS (TDK) B32653A2103K000
Model
B32653A2103K000
Datasheet
B32653A2103K000 PDF
Description
CAP FILM 10000PF 10% 2KVDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 2240
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.598" (15.20mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series PME271E
Size / Dimension 0.748" L x 0.287" W (19.00mm x 7.30mm)
Ratings X1
Dielectric Material Paper, Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 300V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Capacitance 0.022µF
Operating Temperature -40°C ~ 110°C