EPCOS (TDK) B32653A1223K000
Model
B32653A1223K000
Datasheet
B32653A1223K000 PDF
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1.6KVDC RAD
Availability
IN STOCK
Stock: 3950
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Applications EMI, RFI Suppression
Lead Spacing 0.598" (15.20mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series PME271M
Size / Dimension 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
Ratings X2
Dielectric Material Paper, Metallized
Features -
Voltage Rating - AC 275V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC -
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Capacitance 0.033µF
Operating Temperature -40°C ~ 110°C