EPCOS (TDK) B32529D1105K000
Model
B32529D1105K000
Datasheet
B32529D1105K000 PDF
Description
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1670
Features -
Voltage Rating - AC 30V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 50V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)
Capacitance 2.2µF
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications Automotive
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series R82
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)