EPCOS (TDK) B32523Q6105J000
Model
B32523Q6105J000
Datasheet
B32523Q6105J000 PDF
Description
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 2156
Features -
Voltage Rating - AC -
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±5%
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Capacitance 0.68µF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series ECQ-E(F)
Size / Dimension 1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)