EPCOS (TDK) B32523Q1225K000
Model
B32523Q1225K000
Datasheet
B32523Q1225K000 PDF
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1701
Features -
Voltage Rating - AC -
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 630V
Tolerance ±3%
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Capacitance 0.39µF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications High Frequency, Switching
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Series ECW-F(L)
Size / Dimension 0.807" L x 0.488" W (20.50mm x 12.40mm)