Eaton-Bussmann Electrical Division BP/ATC-15ID
Model
BP/ATC-15ID
Datasheet
BP/ATC-15ID PDF
Description
FUSE AUTO 15A 32VAC 1=5 PCS
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Part Status Active
Mounting Type Holder
Response Time -
Package / Case Blade, ATO/ATC
Size / Dimension 0.760" L x 0.207" W x 0.492" H (19.30mm x 5.25mm x 12.50mm)
Voltage Rating - AC 32V
Current Rating (Amps) 20A
Color Yellow
Operating Temperature -40°C ~ 100°C