Eaton-Bussmann Electrical Division BK/AMG-200
Manufacturer
Eaton-Bussmann Electrical Division
Model
BK/AMG-200
Datasheet
BK/AMG-200 PDF
Description
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK
Attribute Name Attribute Value
Voltage Rating - DC 250V
Color -
Current Rating (Amps) 2A
Series -
Operating Temperature -
Approvals GOST
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Fuse Type Cartridge, Glass
Packaging Bulk
Part Status Active
Mounting Type Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Size / Dimension -
Voltage Rating - AC 250V