E-T-A 1410-G110-P2F1-S01-10A
- Manufacturer
- E-T-A
- Model
- 1410-G110-P2F1-S01-10A
- Datasheet
- 1410-G110-P2F1-S01-10A PDF
- Description
- CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
|---|---|
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SNAPAK® |
| Part Status | Active |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) |
| Illumination | None |
| Actuator Type | Toggle |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | 65V |