CTS Resistor Products 743C08347R0FP
Manufacturer
CTS Resistor Products
Model
743C08347R0FP
Datasheet
743C08347R0FP PDF
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 2008
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift 50ppm/°C
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.350" (8.89mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Isolated
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 6-SIP
Number of Pins 6
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 6-SIP
Base Part Number 4606H
Size / Dimension 0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Power Per Element 500mW