Cosel USA, Inc. NAP-16-222-DXE
Manufacturer
Cosel USA, Inc.
Model
NAP-16-222-DXE
Datasheet
NAP-16-222-DXE PDF
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
Attribute Name Attribute Value
Configuration Single Stage
Mounting Type DIN Rail
Termination Style Terminal Block
Voltage - Rated AC 250V
Voltage - Rated DC 250V
Series NAP
Frequency - Operating -
Current 16A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Approvals cURus, VDE
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 250V