Cornell Dubilier Electronics (CDE) MCM01-001DD220G-F
Model
MCM01-001DD220G-F
Datasheet
MCM01-001DD220G-F PDF
Description
CAP MICA 22PF 2% 500V SMD
Attribute Name Attribute Value
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Features RF, High Frequency
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Capacitance 25pF