Cornell Dubilier Electronics (CDE) CMR04E510JODM
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Model
CMR04E510JODM
Datasheet
CMR04E510JODM PDF
Description
CAP MICA 51PF 500V RADIAL
Attribute Name Attribute Value
Voltage - Rated 300V
Size / Dimension 0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
Dielectric Material Mica
Series MIN
Height - Seated (Max) -
Features RF, High Frequency
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Packaging Bulk
Tolerance ±5%
Capacitance 270pF