Connor-Winfield STM-S3-19.44MHZ
- Manufacturer
- Connor-Winfield
- Model
- STM-S3-19.44MHZ
- Datasheet
- STM-S3-19.44MHZ PDF
- Description
- IC CLOCK STRATUM 3
|---|---|
| Series | SM3 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | Ethernet, ADM, DSLAM, SONET/SDH, Stratum, TDM |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 32-DIP Module |
| Frequency - Max | 19.44MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| PLL | Yes |
| Ratio - Input:Output | 8:3 |
| Input | LVCMOS |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |