CnC Tech 11047-22-1-0500-004-1-TS
- Model
- 11047-22-1-0500-004-1-TS
- Datasheet
- 11047-22-1-0500-004-1-TS PDF
- Description
- HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
- Availability
- IN STOCK
Stock: 8
|---|---|
| Operating Temperature | -10°C ~ 105°C |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Series | - |
| Jacket (Insulation) Material | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Ratings | UL Style 11047 |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.009" (0.23mm) |
| Voltage | 600V |
| Features | - |
| Cable Type | Hook-Up |
| Wire Gauge | 22 AWG |