CnC Tech 11047-22-1-0500-002-1-TS
- Manufacturer
- CnC Tech
- Model
- 11047-22-1-0500-002-1-TS
- Datasheet
- 11047-22-1-0500-002-1-TS PDF
- Description
- HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100'
- Availability
- IN STOCK
Stock: 15
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Cable Type | Hook-Up |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Part Status | Active |
| Jacket Color | Green, Yellow |
| Conductor Strand | 7/30 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Operating Temperature | -10°C ~ 105°C |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Series | - |
| Jacket (Insulation) Material | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Ratings | UL Style 11047 |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.009" (0.23mm) |
| Voltage | 600V |