Bourns, Inc. SRN3012TA-150M
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
SRN3012TA-150M
Datasheet
SRN3012TA-150M PDF
Description
FIXED IND 15UH 740MA 386 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 11
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Type Wirewound
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Series VLS
DC Resistance (DCR) 1.062Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation 400mA
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 400mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 15µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Not For New Designs
Inductance Frequency - Test 1MHz