Bourns, Inc. CM453232-391JL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
CM453232-391JL
Datasheet
CM453232-391JL PDF
Description
FIXED IND 390UH 80MA 18 OHM SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 32
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series L-DWI
DC Resistance (DCR) 270mOhm
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 620mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package 1210
Inductance 22µH
Frequency - Self Resonant 17MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)