Bourns, Inc. CC453232-1R0KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
CC453232-1R0KL
Datasheet
CC453232-1R0KL PDF
Description
FIXED IND 1UH 1.05A 110 MOHM SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 5
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 47µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Series DG6050C
DC Resistance (DCR) 312mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.7A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)