Bourns, Inc. CC453232-100KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
CC453232-100KL
Datasheet
CC453232-100KL PDF
Description
FIXED IND 10UH 550MA 500 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 48
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Base Part Number CC453232
Series CC453232
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Current - Saturation -
Packaging Digi-Reel®
Current Rating (Amps) 1.05A
Shielding Unshielded
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 1µH
Frequency - Self Resonant 180MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 7.96MHz