Bourns, Inc. 4611X-101-682LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
4611X-101-682LF
Datasheet
4611X-101-682LF PDF
Description
RES ARRAY 10 RES 6.8K OHM 11SIP
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 100, 300
Series ACA - Professional
Number of Resistors 4
Packaging Cut Tape (CT)
Resistor-Ratio-Drift -
Tolerance ±0.5%
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Part Status Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Resistor Matching Ratio -
Circuit Type Isolated
Supplier Device Package -
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±50ppm/°C