Bourns, Inc. 4610X-AP2-102LF
Model
4610X-AP2-102LF
Datasheet
4610X-AP2-102LF PDF
Description
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP
Attribute Name Attribute Value
Circuit Type Isolated
Number of Pins 10
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 10-SIP
Base Part Number 4610X
Size / Dimension 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Power Per Element 300mW
Series 4600X
Resistance (Ohms) 10k
Packaging Tape & Box (TB)
Number of Resistors 5
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift -
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C