Bourns, Inc. 4610X-AP1-101LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
4610X-AP1-101LF
Datasheet
4610X-AP1-101LF PDF
Description
RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Number of Resistors 7
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift 50ppm/°C
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Bussed
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 8-SIP
Number of Pins 8
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 8-SIP
Base Part Number 4608M
Size / Dimension 0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Power Per Element 250mW