Bourns, Inc. 4610X-101-394LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
4610X-101-394LF
Datasheet
4610X-101-394LF PDF
Description
RES ARRAY 9 RES 390K OHM 10SIP
Attribute Name Attribute Value
Circuit Type Bussed
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 9-SIP
Number of Pins 9
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Package / Case 9-SIP
Base Part Number 4609X
Size / Dimension 0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Power Per Element 200mW
Series 4600X
Resistance (Ohms) 3.3M
Packaging Bulk
Number of Resistors 8
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift -
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C