Bourns, Inc. 4609X-101-390LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
4609X-101-390LF
Datasheet
4609X-101-390LF PDF
Description
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 9SIP
Attribute Name Attribute Value
Applications -
Resistor Matching Ratio -
Circuit Type Isolated
Supplier Device Package -
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Number of Pins 8
Package / Case 2008, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 47k
Series 743
Number of Resistors 4
Packaging Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift -
Tolerance ±1%
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 125°C