Bourns, Inc. 4609X-101-335LF
Model
4609X-101-335LF
Datasheet
4609X-101-335LF PDF
Description
RES ARRAY 8 RES 3.3M OHM 9SIP
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Number of Resistors 8
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift -
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Bussed
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 9-SIP
Number of Pins 9
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 9-SIP
Base Part Number 4609X
Size / Dimension 0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Power Per Element 200mW