Bourns, Inc. 4310R-101-181
Model
4310R-101-181
Datasheet
4310R-101-181 PDF
Description
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP
Attribute Name Attribute Value
Series 4800P
Resistance (Ohms) 0.0
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Resistors 7
Tolerance Jumper
Resistor-Ratio-Drift -
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Applications Automotive AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Isolated
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 14-SOM
Number of Pins 14
Temperature Coefficient -
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Base Part Number 4814P
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Power Per Element 160mW