Bourns, Inc. 4310R-101-121
Manufacturer
Bourns, Inc.
Model
4310R-101-121
Datasheet
4310R-101-121 PDF
Description
RES ARRAY 9 RES 120 OHM 10SIP
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 10-SIP
Base Part Number 4310R
Size / Dimension 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Power Per Element 200mW
Series 4300R
Resistance (Ohms) 150
Packaging Bulk
Number of Resistors 9
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift 50ppm/°C
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Bussed
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 10-SIP
Number of Pins 10
Temperature Coefficient ±100ppm/°C