Bourns, Inc. 4114R-2-950LF
Model
4114R-2-950LF
Datasheet
4114R-2-950LF PDF
Description
RES ARRAY 13 RES 95 OHM 14DIP
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package 6-SIP
Number of Pins 6
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 6-SIP
Base Part Number 4306R
Size / Dimension 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Power Per Element 300mW
Series 4300R
Resistance (Ohms) 22k
Packaging Bulk
Number of Resistors 8
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift 50ppm/°C
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Applications -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C