Bourns, Inc. 4114R-2-823
Model
4114R-2-823
Datasheet
4114R-2-823 PDF
Description
RES ARRAY 13 RES 82K OHM 14DIP
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±2%
Resistor-Ratio-Drift -
Part Status Active
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Applications Automotive AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Circuit Type Isolated
Resistor Matching Ratio -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 16-SOM
Number of Pins 16
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Base Part Number 4816P
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Power Per Element 160mW