AVX Corporation TPSE477K010R0060
Model
TPSE477K010R0060
Datasheet
TPSE477K010R0060 PDF
Description
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 2399
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 4V
Type Molded
Lifetime @ Temp. -
Series TPM
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±10%
Manufacturer Size Code E
Capacitance 680µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm