AVX Corporation TPSD227M010R0050
Manufacturer
AVX Corporation
Model
TPSD227M010R0050
Datasheet
TPSD227M010R0050 PDF
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 576
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series TPS
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Manufacturer Size Code E
Capacitance 47µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 35V