AVX Corporation TPME687K004R0023
Manufacturer
AVX Corporation
Model
TPME687K004R0023
Datasheet
TPME687K004R0023 PDF
Description
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 2532
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series TPM
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±10%
Manufacturer Size Code E
Capacitance 100µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 25V