AVX Corporation TPME107K025R0045
Manufacturer
AVX Corporation
Model
TPME107K025R0045
Datasheet
TPME107K025R0045 PDF
Description
CAP TANT 100UF 10% 25V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 1002
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 10V
Type Molded
Lifetime @ Temp. -
Series TPS
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Manufacturer Size Code D
Capacitance 220µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm