AVX Corporation TLJT227M006R2000
Manufacturer
AVX Corporation
Model
TLJT227M006R2000
Datasheet
TLJT227M006R2000 PDF
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 1411
Availability
IN STOCK
Stock: 3615
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 10V
Type Molded
Lifetime @ Temp. -
Series TANTAMOUNT®, 593D
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±10%
Manufacturer Size Code E
Capacitance 330µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm