AVX Corporation TAP336K025CCS
Model
TAP336K025CCS
Datasheet
TAP336K025CCS PDF
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 4180
Features General Purpose
Height - Seated (Max) -
Packaging Bulk
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±10%
Manufacturer Size Code D
Capacitance 47µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Voltage - Rated 10V
Type Molded
Lifetime @ Temp. -
Series T322
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)