AVX Corporation TAP226K035CCS
Model
TAP226K035CCS
Datasheet
TAP226K035CCS PDF
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 3112
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 20V
Type Molded
Lifetime @ Temp. -
Series TPS
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±10%
Manufacturer Size Code E
Capacitance 100µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm