ASSMANN WSW Components A-TB762-VJ13H
Model
A-TB762-VJ13H
Datasheet
A-TB762-VJ13H PDF
Description
TERM BLK 13P SIDE ENT 7.62MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Color Blue
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Series ED120/DS
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15A
Dielectric Material Polyamide (PA), Nylon
Voltage 300V
Positions Per Level 16
Features -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C