ASSMANN WSW Components A-TB750-VI17V
Model
A-TB750-VI17V
Datasheet
A-TB750-VI17V PDF
Description
TERM BLK 17POS TOP ENT 7.5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Voltage 300V
Positions Per Level 10
Features Interlocking (Side)
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Packaging Bulk
Clamp Material - Plating Brass
Wire Gauge 12-28 AWG
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Part Status Active
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Screw Thread M3
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Color Green
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Series OSTVI
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 16A