ASSMANN WSW Components A-TB508-T922
Model
A-TB508-T922
Datasheet
A-TB508-T922 PDF
Description
TERM BLK 22P TOP ENT 5.08MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Series COMBICON FRONT
Mating Orientation Horizontal and Vertical with Board
Current 30A
Dielectric Material Polyamide (PA), Nylon
Voltage 300V