ASSMANN WSW Components A-TB508-HA22H
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Model
A-TB508-HA22H
Datasheet
A-TB508-HA22H PDF
Description
TERM BLK 22P SIDE ENT 5.08MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Screw Thread M3
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Color Green
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Series A-TB500
Mating Orientation Vertical with Board
Current 16A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 19
Features Interlocking (Side)
Operating Temperature -40°C ~ 115°C