ASSMANN WSW Components A-TB508-HA21V
Model
A-TB508-HA21V
Datasheet
A-TB508-HA21V PDF
Description
TERM BLK 21P TOP ENT 5.08MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw 0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Color Green
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Wire Termination Screw - Pressure Clip
Series A-TB500
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 20A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 12
Features Interlocking (Side)
Operating Temperature -40°C ~ 115°C