ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ17V
Model
A-TB500-VJ17V
Datasheet
A-TB500-VJ17V PDF
Description
TERM BLK 17POS TOP ENTRY 5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Color -
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Wire Termination Screwless
Series A-TB508
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 15A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 18
Features Interlocking (Side)
Operating Temperature -40°C ~ 115°C