ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ15SB
Model
A-TB500-TQ15SB
Datasheet
A-TB500-TQ15SB PDF
Description
TERM BLOCK 15POS 45DEG 5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Pitch 0.300" (7.62mm)
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Series OSTHA
Mating Orientation Vertical with Board
Current 10A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 15
Features Lever Actuated
Operating Temperature -30°C ~ 105°C