ASSMANN WSW Components A-TB500-TI22
Model
A-TB500-TI22
Datasheet
A-TB500-TI22 PDF
Description
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Screw Thread -
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw -
Color Green
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Wire Termination Screwless
Series A-TB500
Mating Orientation Vertical with Board
Current 10A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 23
Features Lever Actuated
Operating Temperature -40°C ~ 115°C