ASSMANN WSW Components A-TB381-TV22SB
Model
A-TB381-TV22SB
Datasheet
A-TB381-TV22SB PDF
Description
TERM BLK 22POS 45DEG 3.81MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Current 6A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 21
Features Interlocking (Side)
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Packaging Bulk
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Wire Gauge 16-26 AWG
Screw Material - Plating -
Part Status Active
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Screw Thread -
Mounting Type Through Hole
Torque - Screw -
Color Gray
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)