ASSMANN WSW Components A-TB381-OP13
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Model
A-TB381-OP13
Datasheet
A-TB381-OP13 PDF
Description
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM
Attribute Name Attribute Value
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Plug Wire Entry -
Contact Mating Finish -
Color -
Contact Material -
Operating Temperature -
Pitch 0.300" (7.62mm)
Number of Levels 1
Wire Gauge or Range - AWG -
Series -
Insulation Height -
Wire Gauge or Range - mm² -
Features -
Termination Style Solder
Material Flammability Rating UL94 V-0
Packaging Bulk
Wire Strip Length -
Screw Size -
Header Orientation Vertical
Part Status Active
Ingress Protection -
Current - UL 10A