ASSMANN WSW Components A-TB350-TV22SB
Model
A-TB350-TV22SB
Datasheet
A-TB350-TV22SB PDF
Description
TERM BLOCK 22POS 45DEG 3.5MM PCB
Attribute Name Attribute Value
Color Green
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Wire Termination Screwless
Series A-TB508
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10A
Dielectric Material Thermoplastic
Voltage 300V
Positions Per Level 22
Features Interlocking (Side), Lever Actuated
Operating Temperature -40°C ~ 115°C