API Delevan Inc. SPD127R-273M
- Manufacturer
- API Delevan Inc.
- Model
- SPD127R-273M
- Datasheet
- SPD127R-273M PDF
- Description
- FIXED IND 27UH 3.4A 60 MOHM SMD
|---|---|
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | Ferrite |
| Type | Wirewound |
| Size / Dimension | 0.417" L x 0.413" W (10.60mm x 10.50mm) |
| Series | VLM |
| DC Resistance (DCR) | 7.71mOhm Max |
| Ratings | - |
| Current - Saturation | 15A |
| Q @ Freq | - |
| Current Rating (Amps) | 8A |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Height - Seated (Max) | 0.220" (5.60mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Supplier Device Package | - |
| Inductance | 2.5µH |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Part Status | Active |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |