API Delevan Inc. S1812R-334K
- Manufacturer
- API Delevan Inc.
- Model
- S1812R-334K
- Datasheet
- S1812R-334K PDF
- Description
- FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD
|---|---|
| Q @ Freq | - |
| Current Rating (Amps) | 810mA |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance | ±15% |
| Supplier Device Package | - |
| Inductance | 82µH |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Part Status | Active |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | Ferrite |
| Type | Wirewound |
| Size / Dimension | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Series | 4922R |
| DC Resistance (DCR) | 604mOhm Max |
| Ratings | - |
| Current - Saturation | 810mA |